Lunch & Learn bijeenkomst ‘Anti-Decubitus’ | 10 november 2026

Hoe voorkom je decubitus bij cliënten in de dagelijkse zorgpraktijk, vanuit jouw rol als ergotherapeut, kwaliteitsverpleegkundige of wondverpleegkundige? Na succesvolle eerdere edities nodigen wij jou van harte uit voor een nieuwe inspirerende en leerzame Lunch & Learn bijeenkomst over preventie, veiligheid en innovatieve zorgoplossingen rondom decubituszorg. Dit doen we in de aanloop naar de Internationale Stop Decubitus Dag (19 november). Deze ochtend biedt een unieke gelegenheid om kennis te delen, nieuwe inzichten op te doen en waardevolle connecties te maken binnen ons vakgebied. De bijeenkomst organiseren we samen met Intrakoop, dé inkoopcoöperatie voor de zorg. Deelname is geheel kosteloos.

Programma: decubitus voorkomen vanuit verschillende invalshoeken

Tijdens deze kennissessie bij Q Care in Oisterwijk belichten Intrakoopleveranciers Q Care, Van Heek Medical en Momo Medical decubituspreventie vanuit verschillende invalshoeken. Zo krijg je praktische kennis over anti-decubitushulpmiddelen en drukverdeling, wondzorg en productinnovaties, data én vroegsignalering.

Voor wie?

De bijeenkomst is bedoeld voor ergotherapeuten, kwaliteitsverpleegkundigen, wondverpleegkundigen en andere zorgprofessionals die betrokken zijn bij decubituspreventie, wondzorg of de inzet van anti-decubitushulpmiddelen. Ook niet zorginstellingen die (nog) geen lid zijn van Intrakoop zijn welkom. 

Praktische informatie

  • Datum: 10 november 2026
  • Tijd: 9:00 – 13:00 uur (incl. gratis lunch)
  • Locatie: Laarakkerweg 28, 5061 JR Oisterwijk (Hoofdkantoor Q Care)
  • Leveranciers: Van Heek Medical, Momo Medical, Q Care
  • Aantal: Iedereen is welkom. Nodig je geïnteresseerde collega’s ook uit!
  • Deelname = geheel gratis

Meld je snel via onderstaand contactformulier aan!

Inschrijven Lunch & Learn 2026

Naam(Vereist)

Preventie draait om dé juiste expertise. Voorkomen is niet alleen beter dan genezen, het zorgt er ook voor dat cliënten een betere kwaliteit van leven ervaren. Met als gevolg meer rust en werkplezier voor de zorgprofessional.

Van Heek Medical

‘De beste zorg zie je niet, die voel je’

Van Heek Medical is een gespecialiseerde totaalleverancier van medische hulpmiddelen voor de zorg. Naast een breed assortiment ondersteunen wij zorgprofessionals met kennis, educatie en advies.

Samen werken we aan passende zorgoplossingen die bijdragen aan betere zorguitkomsten voor cliënten en zorgverleners.

 

Momo Medical

Momo Medical ontwikkelt slimme sensoren en software om verpleegkundigen realtime inzicht te geven in het slaap- en bewegingsgedrag van bewoners.

De Momo BedSense App geeft de zorg inzicht en overzicht over alle bewoners op de afdeling van het verpleeghuis. De app is gekoppeld aan een bedsensor die onder het matras ligt.Momo Medical heeft als doel om de patiëntveiligheid te ondersteunen met technologie. Ze realiseren dit door zorgverleners te voorzien van de juiste informatie op het juiste moment. Momo Medical gelooft dat technologie een belangrijke ondersteunende rol moet hebben in de zorg door het werk veiliger, prettiger en efficiënter te maken.

Q Care wond- en decubituszorg

Q Care is dé wond-en decubitusspecialist van Nederland. 

Wij werken met eigen decubitusverpleegkundigen die (merkonafhankelijk) een anti-decubitus matras – direct aan het bed – komen indiceren. Daarbij nemen we graag de tijd om bij de cliënt thuis of in de zorginstelling de installatie van het AD-hulpmiddel te verzorgen. Ook geven onze verpleegkundigen uitgebreid uitleg over het gebruik van het systeem.